Submarine®
герметичний невидимий люк в підлогу із оцинкованої сталі, який має з’ємний лоток
Візуалізація та технічні характеристики
Вулиця та вологі приміщення
Для підлоги
Тротуарна плитка, брусчатка, мозаїка, ФЕМ, керамограніт, керамічна плитка, мармур та інші камені , терасна дошка та подібні матеріали
submarine system® (герметична конструкція, що має 4 болти, які стягують раму люка і лоток)
Лоток люка виймається вручну за допомогою підйомних ручок з різьбою. Попередньо потрібно викрутити стягуючі болти та припідняти лоток за допомогою підривної ручки
Вверх
Фірмовий профіль із оцинкованої сталі corner W®
Лоток із оцинкованої сталі cup®
Армована сітка із оцинкваної сталі (потрібно самостійно заповнити лоток бетоном чи керамзитбетоном мінімум 30 мм завтовшки перед укладанням облицювального матеріалу)
немає
Бетонування в стяжці підлоги. Заглиблення навколо ніші для бетонування + 150 мм по кожній стороні, та + 40 мм в глибину.
ні
немає
70 мм + виступи ніжок в кожному вуглу 10 мм = 80 мм
По ширині L: /по довжині W: мінус 120 мм
По ширині L/по довжині W: мінус 7 мм.
Граничні розміри люка дорівнють по ширині L: /по довжині W: габаритним розмірам плитки із врахуванням швів плюс 16 мм. У випадку, якщо розміри люка не прив’язуються до габаритів облицювального матеріалу, то вони мають дорівнювати граничним розмірам ніші плюс 120 мм.
- Опис
- Як підібрати розмір
- Особливості монтажу
Уявіть собі, що Ви знаходитесь на борту підводного човна, щоб бути впевненим в успішному закінченні цієї пригоди, потрібно щоб люки човна, які сполучають Вас зовнішнім світом були герметичними, витримували великі навантаження і легко відчинялися і зачинялися!
Мануфактурою VHID був розроблений схожий за якостями прихований люк для комфорту і допомоги нашим клієнтам у повсякденні. Власне за цю схожість він отримав свою назву: Submarine® – герметичний невидимий люк в підлогу з оцинкованої сталі, який має знімний лоток.
Використовується для створення прихованих входів в технічні приміщення басейнів, штучних озер, до цокольних поверхів на вулиці і у підлозі вологих приміщень.
Підходить для облицювання будь-якими матеріалами товщиною до 20 мм (тротуарна плитка, бруківка, керамограніт, мармур та інші камені, терасна дошка та подібні матеріали).
Submarine® має ряд унікальних властивостей, які відсутні у інших люків.
Герметичність – робить його незамінним для встановлення на вході в приміщення з електрообладнанням (або чутливими до вологи) у вологих місцях і на вулиці;
Захист від блукаючих токів (завдяки гарячому методу оцинкування сталі, люку не страшні блукаючі токи, що виникають внаслідок поганого заземлення і з часом руйнують люки з інших матеріалів);
Витримка великого навантаження (витримує навантаження в 5-8 тон, за умови дотримання рекомендацій по монтажу). Можна не боятися пошкодження конструкції при наїзді транспортних засобів.
Конструкція люка складається з рами і лотка. Рама виготовлена з фірмового профілю оцинкованої сталі cornerW®, товщиною 2 мм, лоток із оцинкованої сталі cup®, товщиною 2 мм з армованою оцинкованою стальною сіткою. Покриття цинком профілю рами і лотка відбувається методом гарячого цинкування, що забезпечує його високі антикорозійні властивості. В 4 точках рами з нижньої сторони, під гайками фіксуючих болтів, знаходяться 10 мм випини – регульовані ніжки, їх зручно використовувати для регулювання рівня конструкції. З зовнішніх боків рами розташовані – анкера рами, пластиноподібні стальні елементи, які надають конструкції стійкості і надійно фіксують її після бетонування. Їх кількість може бути різною, це залежить від габаритів конструкції.
На поверхні рами, по всьому периметру, закріплений ущільнювач з маслобензостійкої гуми, який щільно прилягає до поверхні лотка, після закриття люка і унеможливлює проникнення вологи.
Закриття і відкриття люка відбувається завдяки спеціально розробленій системі – Submarine system® (герметична конструкція, що має 4 болти, які стягують раму люка і лоток). Для закриття лоток вкладається в раму, після чого з 4 сторін стягується фіксуючими болтами до рами за допомогою спеціального шестигранного ключа.
Для виймання лотка необхідно викрутити 4 стяжні фіксуючі болти, відкрутивши їх шестигранним ключем, вкрутити у вивільнені отвори болтів 2 підйомні ручки з різьбою, за допомогою підривної ручки і підйомних ручок витягнути люк з рами. VHID рекомендує, для зручності, вкручувати підйомні ручки лотка по діагоналі.
Лоток має трапецеподібну форму, звужується згори до низу, так будова забезпечує легке відкриття і закриття люка.
Мінімально можливий розмір конструкції 300х300 мм, максимальний 1000х1000 мм.
Якщо розміри люка не прив'язуються до габаритів облицювального матеріалу, то рекомендований габаритний розмір люка на 120мм має бути більшим (по ширині і довжині) від монтажного отвору в підлозі.
Якщо Вам необхідно розрахувати розмір люка під розмір плитки, необхідно заміряти габарити плитки, яка буде розміщена на лотку, враховуючи товщину міжплиточних швів (приблизно 4-6 мм). До заміряних габаритів додати по 16 мм до кожної сторони (по ширині і довжині), це і буде розмір люка.
Слід врахувати, що для монтажу люка необхідно зробити заглиблення в бетонному перекритті навколо монтажного/світлового отвору (для бетонування конструкції). По ширині (в горизонтальній площині) по 210 мм з кожної з чотирьох сторін, вгиб (в вертикальній площині) по 120 мм.
Глибина конструкції люка в закритому стані 80 мм.
Світловий/корисний/вільний простір не буде зменшений конструкцією, елементи люка розмістяться на бетонному перекритті.
Люки монтуються тільки в отворі бетонного перекриття.
Перед монтажем бетонне перекриття необхідно підготувати. Навколо монтажного отвору необхідно зробити заглиблення для укладання люка і подальшого його залиття бетоном. По ширині розмір заглиблення з кожної сторони має бути 210 мм (60 мм рама + 150 мм під залиття бетоном) і 120 мм вглиб (80 мм рама + 40 мм під залиття бетоном).
Важливо!!! Монтаж слід робити з закритим лотком, який вже наповнений бетоном або керамзитобетоном, щоб після висихання розчину не відбулися деформації і не виникли проблеми з відкриванням і закриванням люка.
Під час наповнення бетоном, арматурна сітка не повинна лежати на дні лотка, її потрібно підняти на 15-20 мм. Розподіліть бетонну суміш рівномірно всередині лотка враховуючи висоту покриття/облицювального матеріалу для отримання єдиного рівня поверхні лотка люка і підлоги.
Встановіть люк з лотком на необхідний рівень. Анкера рами потрібно відігнути, вони повинні розміщуватися так, щоб рама жорстко була зафіксована в бетоні. Заповніть підготовлені заглиблення бетоном.
Важливо!!! Необхідно захистити краї рами і болти від попадання на них бетонного розчину, тому що його буде дуже складно відчистити після висихання.
Рекомендується обробити поверхню рами, яка прилягаю до бетону ґрунтом (фарбою, бітумом і т.п) для кращого захисту від корозії.
Важливо!!! Не рекомендується накладати облицювальний матеріал поверх бортиків лотка і рами, щоб їх не було видно, це може призвести до надломів облицювального матеріалу.
Важливо!!! Для збереження заявлених характеристик витримки навантажень, лоток мінімум на 30 мм слід заповнити розчином бетону або керамзитобетону, решту облицювальним матеріалом. При зменшенні рекомендованого шару бетонного покриття можливі деформації і руйнування конструкції при високих навантаженнях.
Після завершення монтажу не рекомендується ходити по люку протягом 3-х діб.
Важливо!!! Для досягнення максимальної прихованості люка, потрібно розрахувати розміщення фрагментів покриття так, щоб шви знаходились по контуру люка.
Важливо!!! Не залишайте без нагляду дітей, коли люк знаходиться у відкритому стані, люк є важкою за вагою конструкцію з гострими металічними виступами, необережність у поводженні з ним може призвести до важких травм і тілесних ушкоджень. Будьте пильними!