Bugel vertical®

спеціальний прихований ревізійний люк в стіну під фарбування з крилами для кріплення до гіпсокартону, дверцята якого виймаються 

Візуалізація конструктивних особливостей виробу

Опис та рекомендації

«Мені наснився страшний сон, що мене схопили якісь злодії і пообіцяли відпустити, якщо я дам відповідь на одне питання, я погодився, вони запитали: в стіні з гіпсокартону є монтажний отвір, в якому знаходяться лічильники, треба лишити доступ до них, але треба зробити його прихованим, до отвору впритул підходять меблі, тому конструкцію з дверцятами неможливо встановити, як ти вирішиш цю проблему? Мені стало страшно, бо я не знав відповіді і прокинувся…»

Мануфактура VHID допоможе Вам знайти відповіді і спати спокійно! 🙂

Відповідь: Bugel vertical® – спеціальний прихований ревізійний люк в стіну під фарбування з крилами для кріплення до листових матеріалів (гіпсокартону та ін.), дверцята якого виймаються. Використовується для приховування різних інженерних комунікацій (лічильників, кранів, технічних ніш, труб і т.п. ) у стінах приміщень і на вулиці (під накриттям) зроблених із листових матеріалів (гіпсокартону, гіпсоволокна, фанери, ОСБ та ін.) в місцях де обмежений простір і не має місця для відкриття дверцят/створки.

Люк придатний для нанесення фарби, декоративної штукатурки, шпалер, натуральної і декоративної шкіри, тканин та подібних матеріалів.

Перевагами Bugel vertical®  є спеціальний профіль рами і дверцят/створки, який посилений ребрами жорсткості, що запобігає деформації і просіданню конструкції. Можливість монтажу на листових матеріалах, що забезпечується  наявністю по всьому контуру крил – спеціальних бортів рами люка на які накладається і закріплюється листовий матеріал, можливість виготовлення конструкції люка з одними дверцятами/створкою шириною до 1000 мм, простота і зручність використання. Конструкція із з’ємним дверцятами/створкою дозволяє отримати вільний простір для тривалого ремонту або безперешкодного виймання обладнання і т.п.

Люк складається з алюмінієвої рами-кутника Corner Ex® 18×28, товщиною 2,4 мм та дверцят/створки, що мають контур із фірмового посиленого кутника Rib® 28×18, товщиною 2,4 мм на який закріплений Гіпсоволокнистий суперлист (ГВЛ) KNAUF  товщиною 12,5 мм. Рама з дверцятами/створкою мають роз’ємне з’єднання, з одного боку сполучаються за допомогою скоб, які унеможливлюють прогинання дверцят/створки, з іншого боку фіксуються за допомогою системи замків Mini-Latch HEFELE (PUSH system). Люк відкривається натисканням, після чого дверцята/створка заходять вглиб рами на 4 мм з боку замків і відкриваються, дверцята/створка виймаються вручну. В цілях додаткової безпеки, рама з дверцятами/створкою люка, з’єднуються з’ємними стальними тросами, які фіксуються на спеціальних кріпленнях з двох боків конструкції. Просвіт між рамою і дверцятами/створкою складає – 1,5 мм.

Всі шви люка з’єднані між собою аргонно-дуговим методом зварювання, що робить їх надійними і непомітними.

Мінімальний розмір конструкції з одними дверцятами/створкою 150х150 мм, максимальний 500Lх1000H мм або 1000Lх500H  (L – сторона скоб). Для більших габаритів використовується конструкція  з двома дверцятами/створками, максимальний розмір при вертикальному розміщенні дверцят/створок 1000Lx1000H мм (двоє дверцят/створок 500Lх1000H мм, з перемичкою посередині, на якій встановленні додаткові замки). Скоби завжди розташовані внизу конструкції люка. Якщо потрібен люк  більших габаритів, повідомте про це менеджера VHID і ми розглянемо можливість виготовлення його для Вас! 🙂

Конструкції люків великих габаритів посилюються по контуру рами алюмінієвою трубою 30х30 мм. Необхідність посилення конструкції визначає інженер мануфактури в кожному окремому випадку індивідуально, враховуючи всі умови.

Загальна глибина конструкції в закритому стані 18 мм + виступ замків 42 мм = 60 мм.

Для визначення/підбору  розміру необхідно заміряти розмір ніші (монтажного отвору) і відняти по 5 мм від ширини і висоти, отримані результати і будуть габаритами люка.

Глибина монтажного отвору/ніші для установки люка повинна бути не менше 60 мм.

Важливо!!! Зверніть увагу, що корисний/світловий/вільний простір люка менший за габаритний розмір. По горизонталі простір менше на 5 мм (за рахунок товщини профілю), по вертикалі на 45 мм (за рахунок розміщення скоб, товщини профілю і виступу замків). Розрахунок актуальний для конструкцій з одними дверцятами/створкою.

Люк може бути встановлений в ніші вертикальних стін і перегородок, виготовлених з листових матеріалів,  таких як гіпсокартон. Встановіть люк в підготовлений монтажний отвір/нішу  в одній площині з поверхнею стіни, листовий матеріал повинен накладатися на бокові крила рами люка із зовнішньої сторони. Зафіксуйте люк в сталому положенні за допомогою спеціальних інструментів (наприклад, струбцинів) і просвердліть наскрізні отвори із зовнішньої сторони для подальшого закріплення люка саморізами. Отвори слід зробити трохи меншого діаметра, від діаметра саморізів. Прикріпіть листовий матеріал з рамою люка за допомогою саморізів вкрутивши їх в підготовлені отвори. VHID рекомендує зробити 4 отвори в різних кутах люка (не на швах) і далі на відстані приблизно 100 мм один від одного.

Важливо!!! Саморізи необхідно вкручувати тільки вручну, щоб не порушити геометрію рами люка. 

Наклейте на гіпсоволокно дверцят/створки облицювальний матеріал (нанесіть фарбу) відповідно до інструкції використання.

Важливо!!! Не залишайте без нагляду дітей, коли люк знаходиться у відкритому стані, люк є важкою за вагою конструкцію з гострими металічними виступами, необережність у поводженні з ним може призвести до важких травм і тілесних ушкоджень. Будьте пильними!

Технічні характеристики

Приміщення та вулиця під накриттям

Для стіни

Фарба, декоративна штукатурка, шпалери, натуральна чи декоративная шкіра, тканини та подібні

PUSH system (система замків Mini-Latch HEFELE)

Алюмінієвий кутник corner Ex® 18х28х2,4

Фірмовий алюмінієвий посилений кутник rib® 28х18х2,4

Гіпсокартон вологостійкий Knauf ГКПВ 12,5мм

роз’ємне з’єднання, що забезпечується скобами на дверцятах та рамі

За допомогою “крил”, виступів рами corner Ex®, на саморізи до гіпсокартону

60 мм (18 мм рама + виступ замків 42 мм)

По горизонталі L: мінус 5 мм товщини алюмінію/по вертикалі H: мінус 45 мм (31 мм рама і скоби + 14 мм виступ замків). Розрахунок актуальний для люків з одними дверцятами

По горизонталі L/по вертикалі H: мінус 8 мм

Граничні розміри люка = граничні розміри ніші мінус 5 мм

переваги

Не потребує простору для відкривання

після натискання, дверцята люка Bugel vertical® легко виймаються, тому доступ можна навіть планувати в місяцях де меблі підходять майже впритул до стіни

Більший вільний простір

можливість повністю вийняти дверцята збільшує площу вільного доступу в порівнянні з люками на петлях

Простий монаж

просто заведіть люк в отвірі за гіпсокартон і прикріпіть його крила на саморізи

Фірмовий профіль

дверцята виготовлені із фірмового алюмінієвого кутника rib® 28х18х2,4 із ребрами жорсткості, які запобігають його деформації

Основні властивості

Рівень невидимості
0%
Рівень вологостійкості
0%
Рівень герметичності
0%
Рівень звукоізоляції
0%