Люк для підлоги Elementor найпростішій прихований люк з лінійки люків VHID. Він має просту виносну приховану петлю Nexus з чорної сталі та відкривається з допомогою амортизаторів. Підходить для створення невидимого входу невеликих розмірів в підвали, погреби, на цокольні поверхи, в технічні приміщення переважно приватних будинків. Використовувати Elementor на вулиці теж можливо, але під навісом і за умови обмеження постійного контакту з водою.

<p “=””>Люк в підлогу Elementor розрахований для облицювання матеріалами середньої ваги, а саме ламінатом, лінолеумом, керамічною і вініловою плиткою, керамогранітом до 12 мм товщиною або іншими подібними за вагою матеріалами. Максимальна товщина облицювального матеріалу разом з клеєм, яку можна покласти на люк 15 мм. Якщо облицювальний матеріал буде більшої товщини, то можливо замовити індивідуальну конструкцію зі змінами в петлі.

Конструкція люка складається зі стальної рами-кутника і ляди, що сполучаються осьовою петлею Nexus. Обертальний механізм петлі Nexus прихований в рамі люка, а ляда прикріплена до нього з допомогою Р подібних пластин, що дозволяє відкрити її на 90 градусів. Петля займає мінімально вільного простору люка. Відкривання напівавтоматичне і забезпечують його газові пружини.

Стальна рама-кутник має розмір 40х40х3 мм. Корпус ляди виготовляється зі стальних профілів 25х40х2мм і ребер жорсткості (стальний профіль 20х40х1.2мм). Сторони корпусу ляди з’єднані ребрами жорсткості для посилення і захисту її від деформації при великих навантаженнях. Зверху ляда закрита гіпсоволокнистим суперлистом (ГВЛ) KNAUF товщиною 10 мм. Між поверхнею ляди та кутником розміщений каучуковий ущільнювач, який кріпиться по периметру ляди. Глибина конструкції люка в закритому стані 40 мм, в районі виступу Р подібних пластин петлі 90 мм, в районі тримачів амортизаторів 115 мм.

Профілі для прихованих люків в підлогу Elementor використовуються виключно з електрозварної вуглецевої холоднокатаної чорної сталі, яка проходить обробку фосфатами та покривається поліефірною порошковою фарбою, що забезпечує її антикорозійність. Зварні шви виконані методом MIG по міжнародному стандарту DIN EN ISO 5817.

Ляда люка відкривається напівавтоматичним способом перпендикулярно підлозі на 90° за допомогою промислових газових амортизаторів, що закріплені на спеціальних тримачах. Додатково люк оснащений поворотним замком-защілкою, який відкривається спеціальним ключем як із зовні, так і з середини. Закривається замок автоматично при закритті люка. В більшості випадків при відкритті замка люк відкривається без додаткових зусиль, але якщо покриття люка важке і люк не відкривається самостійно, потрібно використовувати підйомну ручку для якої передбачений додатковий отвір на ляді та декоративна заглушка до нього.

Щоб відкрити люк потрібно:

 • викрутити декоративну заглушку з отвору для ключа;
 • вставити в отвір ключ і відкрити замок;
 • якщо люк не відкрився автоматично, потрібно викрутити з додаткового отвору декоративну заглушку, вкрутити туди підйомну ручку та потягнути вгору.

Кількість газових амортизаторів, що мають бути встановлені на люк визначається на виробництві, розраховуючи рівень навантаження на основі інформації про матеріал, вагу, площу покриття люка і сторону розміщення петель. Для люка використовуються пружини без демпфера (дотягувача) та без можливості регулювати в них тиск газу.

Мінімальний можливий розмір конструкції з однією лядою 600Lх600W (W-сторона петлі) мм, максимальний 1000Lх1200W (W-сторона петлі) мм. Конструкція з двома лядами не передбачена. Якщо потрібен люк більших габаритів, то найкраще підійде модель MARAUS.

Конструкція люка Elementor розрахована на максимальне навантаження 400 кг/1 м кв. тому по ньому можна вільно ходити.

Важливо! Навантаження більше за рекомендоване може спричинити деформацію рами люка і ляда не відкриється! Також до деформації призведе наїзд будь-якого автомобіля на люк.

Рекомендований габаритний розмір люка має бути на 10 мм менший від отвору у перекритті між приміщеннями, щоб залишився монтажний проміжок.

Якщо Вам необхідно розрахувати габаритний розмір люка під розмір плитки, необхідно заміряти габарити плитки, яка буде розміщена на ляді, враховуючи товщину швів між фрагментами плитки. До заміряних розмірів плитки зі швами треба додати по ширині L (перпендикулярна сторона петлі) 51 мм. По довжині W (сторона петлі) треба додати 12 мм. При виконання цієї умови щілини між плиткою на ляді і плиткою на підлозі будуть дорівнювати 3 мм. Якщо потрібні шви іншої ширини, тоді відповідно треба зменшити чи збільшити габаритний розмір люка при замовленні.

Якщо Ви виконали ці умови, то плитку на ляду треба покласти так, щоб вона виступала за її межі по 2 мм з трьох сторін люка, крім сторони, де буде розміщена петля. По стороні петлі плитка виступати має виступати на 7 мм!

<p “=””>Важливо!!! Світловий/корисний/вільний простір люка по ширині L (перпендикулярна сторона петлі) менше на 90 мм (в районі виступу петлі 130мм), по довжині W (сторона петлі) на 80 мм (за рахунок рами).

1.Підготовка отвору.

Підготуйте в бетонному перекритті отвір правильної геометричної форми (прямокутної чи квадратної), з кутами 90°. Товщина перекриття між поверхами має бути не менше ніж 200 мм. Якщо перекриття менш як 200 мм, потрібно передбачити додаткові кріплення для фіксації люка. Не починайте вкладати фінішне облицювання до установки люка!

2.Фіксація люка в отворі.

Люк моделі Elementor встановлюється виключно в середину отвору в бетонному перекритті.

Розрахуйте на який рівень опуститься рама люка і петлева частина так, щоб верх ляди був в один рівень з чорновою підлогою. Відступіть від цього рівня на 1-2 мм вниз. Це буде монтажна лінія. Позначте її на стінках отвору.

Підготуйте для кріплення люка сталеві кутники (не постачаються в комплекті з люком). Для передньої та бічних частин рами люка має бути мінімум 3 кутники, розміром 40х40х3 мм, для петлевої частини люка мінімум 3 кутники, розміром 50х50х4 мм. Закріпіть ці кутники однією стороною до стінок отвору так щоб інша сторона була повернута до верху та утворилась поличка на рівні монтажної лінії. Закріпити кутники можна будь-яким зручним способом: на 2-3 анкери, на арматуру, приварюванням до металевого каркаса тощо. Опустіть люк на поличку з кутників і прикрутіть його раму саморізами з потайною голівкою до неї. Окремо закріпіть тримачі амортизаторів до стінки отвору.

Прослідкуйте, щоб люк був встановлений без перекосів рами та в одній площині з поверхнею стіни чи стелі.

Щілини між бетонним перекриттям і рамою люка заповніть цементом чи іншим розчином що фіксує та герметизує.

Якщо використовується електрична «тепла підлога» в місці установки люка рекомендуємо використовувати замість кутників сталеві анкери 60-100 мм довжиною і 6-10 мм в діаметрі. Довжина і діаметр анкерів підберіть в залежності від розміру люка і матеріалу, який буде кріпитися на конструкцію (чим більше вага люка, тим потужніші потрібні анкери). Анкера встановіть так, щоб відстань між ними була 200-300 мм. З боку петель не більше 200 мм

3.Облицювання

 

Після встановлення люка в монтажному отворі наклейте облицювальний матеріал. Зробіть отвори в облицювальному матеріалі для ключа та за потреби також для підйомної ручки.

На гіпсоволокно ляди нанесіть шар клею для плитки, слідуючи рекомендаціям по його використанню.

Зверху наклейте облицювальний матеріал. Плитку на ляду треба покласти так, щоб вона виступала за її межі не більше 2 мм з трьох сторін люка, крім сторони, де буде розміщена петля. По стороні петлі плитка має виступати на 7мм за межі ляди, та її необхідно підрізати під кутом 60 градусів. Плитка, яка укладається зі сторони підлоги на стальну платформу петлі повинна не доходити на 5 мм до щілини між лядою. Ці умови розраховані на товщину плитки 15 мм з клеєм та для шва шириною 3 мм між плиткою на ляді люка та на підлозі. Зі зменшенням товщини плитки відступ плитки на платформі петлі до щілини між лядою потрібно відповідно зменшити.

Після завершення монтажу не рекомендується ходити по люку протягом 3-х діб.

4.Умови зберігання та транспортування.

 • Транспортувати виріб можна тільки у захисному дерев’яному каркасі;
 • Зберігати Виріб треба виключно у приміщенні при температурі від +5 до +55 градусів за Цельсієм, відносній вологості не більше 70%;
 • Заборонено зберігати Вироби біля відкритих джерел тепла ближче ніж за 2 метри;
 • Заборонено пряме потрапляння води на Виріб.

Важливо!!! Для досягнення максимальної прихованості люка, облицювальний матеріал підлоги (покриття) слід стелити після встановлення люка, в напрямку від люка до стін. Потрібно розрахувати розміщення фрагментів покриття так, щоб шви знаходились по контуру люка.

Важливо!!! Не залишайте без нагляду дітей, коли люк знаходиться у відкритому стані, люк є важкою за вагою конструкцію з гострими металічними виступами, необережність у поводженні з ним може призвести до важких травм і тілесних ушкоджень. Будьте пильними!

Люк модель Elementor®

Люк в підлогу під плитку базовий з виносною петлею, що відкривається за допомогою газових амортизаторів

Ви можете замовити індивідуальний розмір люка з точністю до 1 мм, або купити стандартний в магазині.

 • Спосіб відкривання

  Напівавтоматичне підняття з допомогою знімної ручки

 • Амортизатори

  Газові пружини без демпфера

 • Мінімальні розміри, мм

  500Lx500H

 • Максимальні розміри, мм

  1000Lх1200W, W - сторона петлі

 • Матеріал каркасу

  Електрозварна вуглецева холоднокатана чорна сталь

 • Захисне покриття каркасу

  Поліефірна порошкова фарба

 • Регулювання дверцят

  Без регулювання

 • Матеріал дверцят

  Гіпсоволокнистий суперлист (ГВЛ) 10 мм

 • Можливе оздоблення

  Важке (керамограніт 8-12 мм, подібні та легші)

 • Максимальна товщина облицювального матеріалу, мм

  15 мм

 • Петля

  Прихована виносна петля Nexus®

 • Підходить для вулиці

  Ні

 • Герметиність

  Не герметичний (захищає від вологи, запахів, протягів)

 • Вільний простір без каркаса, петель та замків для люка з 1 дверцятами

  L minus 130 мм, W (петля) minus 80 мм

 • Глибина

  40 мм (в районі петлі 90 мм)

 • Клас навантаження

  Без класу (400 кг/м²)

Замовте індивідуальний люк Elementor®

Відділ роздрібного продажу
SHOWROOM

Україна, м. Київ, вул. Петра Калнишевського 14. 

Пн-Пт:  – 
Сб-Нд: по запиту

For clients not from Ukraine
Відділ оптового продажу
Відділ логістики
Фінансовий відділ